Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

Арт-Середа: Білоруський акціонізм. Епілог стерильності.

У середу, 7 жовтня, відбудеться авторська лекція художника Олексія Кузьмича про історію мистецтва дії в Білорусі, більш знайомого за терміном  «акціонізм». Лекція оповідає про найбільш яскравих, на думку автора, художників, які працювали в цьому напрямку, включаючи фото і відео документацію їхніх творів. Також художник розповість про декілька своїх акцій, в тому числі і про останню, здійснену на день виборів президента Білорусі, під час якої його спробували вбити, після чого йому довелося покинути країну через кримінальне переслідування.

У лекції буде подано хронологію виникнення прецедентів, коли мистецтво починає тісно переплітатися з політикою. Стаючи самодостатнім і автономним, воно набуває активну форму і виходить за межі інституційного поля, руйнуючи “задекоровану” стерильність держави.

 

 

Художники, використовуючи пряму дію, вступають у відкритий діалог з глядачем, виводячи людину з герметичного, абсолютно безпечного простору в стихійний, непередбачуваний світ. Тактика дії дозволяє художнику брати участь у політичних, економічних, соціальних дискурсах, стверджувати, привласнювати, підривати усталений порядок. Стираючи межу з повсякденністю, звільняючи мистецтво з лап бюрократичного апарату.

Реєстрація


Про автора:

Олексій Кузьмич — білоруський художник, акціоніст. Народився в Мінську (Білорусь). У художній практиці займається дослідженням соціально-політичного контексту, перетворюючи його в матеріал для свого мистецтва.

Дата і час: 06.10.2020, 19.00

Місце: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8, 1 поверх

Вхід вільний (за попередньою реєстрацією)

Також захід транслюватиметься онлайн, посилання буде доступна в описі заходу.