Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

ПРОГРАМА РЕЗИДЕНЦІЙ: ІНТЕРВ'Ю

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ започаткував Програму резиденцій ще в Донецьку, де вона стала одним з важливих інструментів роботи з локальним контекстом і спільнотою. Після вимушеного переїзду інституції до Києва, програма зазнала фундаментальних трансформацій, зосередившись на індивідуальних мистецьких резиденціях середньої тривалості та забезпечивши базу для перебування одночасно трьох художників. 

Протягом останніх років програму резиденцій підтримували: Посольства США в Києві, Французький Інститут у Києві, Creative Europe, British Council, Посольство Німеччини у Києві, ГО Kyiv Pride,  Human Rights Fund, Фонд EVZ, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд ІЗОЛЯЦІЯ вдячний кожному партнеру і донору, що долучився до розбудови міжнародної мобільності через підтримку програми резиденції. 

За 10 років діяльності програми резиденції стали не просто однією з програм фонду, а невід'ємною приємною частиною життя команди, якій ми щиро радіємо.

Кожен резидент, що приїжджає до нас, стає членом команди — частиною сім'ї. Ми цінуємо їх індивідуальність, цінуємо час проведений у роботі над їх проєктами та невимушені розмови після за бокалом пива на Подолі.

Після завершення резиденцій ми часто залишаємось на зв'язку з нашими резидентами, цікавимось та підтримуємо їх діяльність, інколи вони повертаються до нас, відвідуючи Україну для продовження свого проєкту або за власним бажанням.

Через глобальну пандемію, фонд наразі призупинив фізичні резиденції. Проте ми вирішили використати цей час аби «заземлитися» та переосмислити наш досвід. 

Ми впевнені, що у ці непередбачувані часи важливо підтримувати одне одного та залишатися на зв’язку. Тому ми провели ряд інтерв’ю з колишніми резидентами аби поділитися спільним досвідом їх резиденцій в ІЗОЛЯЦІЇ, як вони на них вплинули, розпитати про враження від Києва, Донецька та інших міст, де їм довелось побувати, а також про їх нинішнє становище в контексті всесвітньої пандемії та інших сюрпризів, які нам підкидає 2020 рік.