оксана забужко: важка праця душі
![](https://izolyatsia.org/media/f/lectures/izo_zabuzhko_5.gif)
У минулу суботу, 19 листопада, в актовому залі ІЗОЛЯЦІЇ практично не було вільних місць: журналісти й філологи, співробітники музеїв і культурних установ, школярі і студенти, затамувавши подих, слухали, як Оксана Забужко читає свої вірші.
![](https://izolyatsia.org/media/f/lectures/izo_zabuzhko_1.jpg)
Поетеса розповіла, що Донецьк для неї завжди був, в першу чергу, батьківщиною Василя Стуса, і прочитала його вірш «Лиса гора», особливо підкресливши помітну роль вихідців з Донбасу в розвитку дисидентського руху і зародження громадських ініціатив в кінці 80-х-початку 90-х рр..
![](https://izolyatsia.org/media/f/lectures/izo_zabuzhko_2.jpg)
Письменниця і поетеса поділилася враженнями від відвідування Святогорська і Донецька, зазначивши певну депресивність тих селищ і невеликих містечок, які пов\'язують ці два міста.
![](https://izolyatsia.org/media/f/lectures/izo_zabuzhko_3.jpg)
Забужко зізналася, що бути письменником - важка праця душі і ремесла, а відповідаючи на питання про улюблену книгу, повідомила, що ще з дитячих років це «Вінні-Пух» в перекладі Леоніда Солонька.
![](https://izolyatsia.org/media/f/lectures/izo_zabuzhko_4.jpg)
Таким чином, перший візит Оксани Забужко до Донецька відбувся, і, ймовірно, це можна вважати хорошим початком прекрасної дружби.
Інформаційні партнери