Ukraine is under siege following a full-scale military invasion by Russia on 24 February 2022

У травні 2018-го року Європейська Комісія опублікувала комунікаційну кампанію Нова програма Європейського Союзу для культурного сектору. Нова стратегія пропонує більш ефективні дії щодо забезпечення мобільності художників і спеціалістів у сфері культури, а саме:

сприяння культурному співробітництву та міжкультурному діалогу між Україною та ЄС через проекти, що розширюють міжнародну мобільність та співпрацю діячів культури. 

У квітні 2019-го року Goethe-Institut в Києві (Ґете-Інститут), Французький Інститут в Україні (ФІУ), Nida Art Colony Вільнюської академії мистецтв та фонд ІЗОЛЯЦІЯ розпочнуть реалізацію пілотної схеми програми мобільності для художників та спеціалістів сфери культури. Партнери Консорціуму безпосередньо представлені в більшості країн, зазначених в програмі проекту, тобто тих, які мають право на участь у програмі «Креативної Європи», включаючи ті країни, що не входять до складу Європейського Союзу.

Пілотна схема програми мобільності дозволить 500 художникам та / або спеціалістам сфери культури взяти участь у цій експериментальній програмі, яка протягом 6-ти місяців протестує декілька оптимальних періодів мобільності для досягнення тих чи інших професійних цілей. З квітня 2019-го по вересень 2019-го року кандидати матимуть можливість подати заявку на отримання підтримки для роботи за кордоном тривалістю від 15 до 85 днів (у межах тих країн, що зазначені у програмі «Креативної Європи»). Більш детальну інформацію про проект та терміни виконання буде опубліковано на веб-сайті платформи мобільності у квітні 2019-го року.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь за електронною адресою: [email protected].


Міністерство культури України: Оголошено третій конкурс проектів у сфері культури та креативних індустрій “Culture Bridges”. 18 квітня 2018