Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

Колишні ув’язнені незаконної тюрми в ДНР та громадські активісти вимагають скорішого та незаангажованого суду над батьком-засновником “ДНР” Романом Лягіним!

Судове засідання розпочнеться о 15.00, суддя Олена Мелешак. Одразу по закінченню судового засідання у справі Романа Лягіна, біля будівлі Шевченківського районного суду міста Києва, відбудеться прес-брифінг з адвокатами потерпілих та жертвами за результатами розгляду справи.

Учасники: Дмитро Потєхін (блогер, колишній ув’язнений секретної тюрми “ДНР” в ІЗОЛЯЦІЇ), інші колишні ув’язнені секретної тюрми “ДНР” (запрошено), Ольга Решетилова (координаторка, Медійна ініціатива за права людини), Оксана Саржевська-Кравченко (директорка, ІЗОЛЯЦІЯ), Іван Чорний (юрист, Адвокатське об` єднання «Головань і Партнери»).

Під час прес-брифінгу громадськість отримає можливість обговорити перебіг судового засідання і те, наскільки результати розгляду справи відображають внесок Романа Лягіна у створення терористичної організації “Донецька Народна Республіка”.
 

Контакт для ЗМІ: 
Наталя Красненкова 067 465 54 26, [email protected]
Дарія Коваленко 095419 67 98, [email protected]

 


 

Роман Лягін — колишній голова ЦВК на незаконному референдумі 11 травня 2014 про самовизначення “ДНР” та ексміністр праці й соціальної політики сепаратистської республіки. Під його керівництвом було організовано і проведено фейкове голосування серед мешканців Донецької області, внаслідок якого з'явилася терористична організація “ДНР”.

Лягін також був ініціатором захоплення території фонду ІЗОЛЯЦІЯ у Донецьку та причетним до її перетворення на секретну тюрму “МДБ ДНР”, де утримувались, зокрема, Дмитро Потєхін, Ігор Козловський,  та Станіслав Асєєв. Він є цінним свідком, який може надати інформацію про причетність російських спецсил до окупації Донбасу, і цим сприяти доведенню участі Росії в військовій агресії проти України в міжнародних судах. В разі прийняття закону про воєнних злочинців (9438), Роман Лягін може понести відповідальність за скоєні злочини згідно з нормами міжнародного права.

Попри все це, існує ймовірність, що Романа Лягіна буде амністовано або вирок по його справі буде зам'яким та не відповідатиме розміру шкоди, яку спричинили його дії. Всупереч нормам Кримінального процесуального кодексу, Шевченківській суд міста Києва не визнає ІЗОЛЯЦІЮ постраждалою стороною по справі Лягіна та перешкоджає представникам потерпілого в участі у підготовчому засіданні та реалізації процесуальних прав. Повідомлення про кримінальне правопорушення стосовно діяльності Лягіна, яке направила ІЗОЛЯЦІЇ до СБУ, не розглядається належним чином, додається до проваджень, по яким не надається інформація, та переадресується поліції, яка не має відношення до цієї справи та починає у справі щодо вчинення терористичного акту представниками збройних формувань «Донецької народної республіки» кримінальне провадження за фактом «самоуправства»!

З огляду на вказані спроби обмежити доступ до інформації по справі Лягіна, є ризик, що правоохоронні органи домовилися з Романом Лягіним про співпрацю на умовах, про які невідомо ані постраждалим від виникнення “ДНР” і секретної тюрми, ані широкому загалу, і  які можуть бути неприпустимими для українського суспільства.

Саме тому необхідна максимальна медіа-увага до судового процесу, відвідання засідання журналістами й активістами та відкрите обговорення результатів розгляду справи з юристами,  представниками суду та постраждалими від дій Романа Лягіна.