Цай Гоцян

1040М під Землею

16 Серпня  –  13 Листопада 2011

Цай Гоцян
Біографія

Цай Гоцян народився в 1957 р. в Цюаньчжоу, провінція Фуцзянь, Китай. Вивчав сценічний дизайн в Шанхайській театральній академії. Під час перебування в Японії з 1986 по 1995 рр. він починає вивчати властивості пороху для своїх малюнків, що зрештою приводить його до експериментів з вибуховими речовинами і до розробки його знакових вибух-подій. Концептуально спираючись на східну філософію та соціальні проблеми сучасності, ці проекти мають на меті налагодження інформаційного обміну між глядачами, з урахуванням місцевих особливостей культури та історії. Нині художник живе і працює в Нью-Йорку.

У 1995 р. Цая нагороджено премією “The Japan Cultural Design Prize”, а у 1999 р. він отримав Золотого Лева на 48-й Венеційській бієнале. В наступні роки до його досягнень додались нагороди: “AICA – International Association of Art Critics”; “New England for Best Installation or Single Work in a Museum”, 2005; “The 7th Hiroshima Art Prize”, 2007; “The 20th Fukuoka Asian Culture Prize”, 2009; і перше місце за кращий проект в публічному просторі від Міжнародної асоціації мистецтвознавців і арт-критиків “(AICA): Fallen Blossoms”, 2010.

Перелік його численних персональних виставок і проектів включає: “Cai Guo-Qiang on the Roof: Transparent Monument” –Музей Метрополітен, Нью-Йорк, 2006; “Transient Rainbow” – Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк, 2002; і APEC Cityscape Fireworks Show, Asia Pacific Economic Cooperation у Шанхаї в 2001 р. Він також був куратором першого китайського павільйону на 51-й Венеційській бієнале у 2005 р. і посідав високий пост художнього директора візуальних і спец-ефектів на церемоніях відкриття і закриття літніх Олімпійських Ігор 2008 року в Пекіні.

У лютому 2008 р. Музей Гуггенхайма в Нью-Йорку показав його ретроспективу “I Want to Believe”, пізніше вона була виставлена в Національному художньому музеї Китаю в Пекіні (серпень, 2008) і в Музеї Гуггенхайма в Більбао (березень, 2009). У травні минулого року виставка “Cai Guo-Qiang: Peasant Da Vincis” стала інавгураційною подією відкриття Rockbund Art Museum у Шанхаї. Восени 2010 р. Цай створив “Odyssey” для Музею образотворчих мистецтв у Х’юстоні. Встановлена як одна з постійних частин “Portals Project”, вона на сьогоднішній день є і однією з найбільших його порохових картин. Ще одна персональна виставка “Sunshine and Solitude” відбулась в Museo Universitario Arte Contemporaneo у Мехіко.

У грудні 2011 р. готується персональна виставка Цай Гоцяна у Mathaf – Арабському музеї сучасного мистецтва (Доха, Катар), перша його акція в країні Близького Сходу. Також в планах персональна виставка в Музеї сучасного мистецтва у Лос-Анджелесі у 2012 р.

caiguoqiang.com