Крайній термін подачі заявок: 25 березня 2017

У рамках проекту Суспільна угода фонд ІЗОЛЯЦІЯ запрошує митців з України та всього світу взяти участь у конкурсі на проект тимчасової публічної інтервенції на місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві. Конкурс відкрито для всіх митців, незалежно від віку, статі, національності чи роду практик.

Проект Суспільна угода досліджує пам’ятні предмети та ритуали у публічному просторі, що є носіями певних історичних наративів та політичних ідеологій. Проект є спробою створення дискусійного простору між мистецькою спільнотою, суспільством та владою для обговорення статусу та функціювання пам’ятних об’єктів у міському середовищі на прикладі пам’ятника Леніну в Києві.

Саме повалення пам’ятника Леніну в Києві у грудні 2013 року спричинило Ленінопад по всій країні і стало символом процесу декомунізації, з приводу якого в українському суспільстві й надалі точиться полеміка. На сьогодні вільний постамент має величезний ідеологічний потенціал у визначенні нової національної ідентичності, виражаючи ставлення до нещодавніх болісних подій та проектуючи майбутнє. Тому мистецька інтервенція здатна створити арену для широкої дискусії у суспільстві.

Конкурсанти повинні брати до уваги етичні аспекти проекту, а їхні роботи мають резонувати з місцевим контекстом та залучати широку аудиторію. Відповідно, пропоновані інтервенції мають бути просторово й концептуально сумісні з порожнім п’єдесталом пам’ятника Леніну та можуть бути виконані у будь-якому форматі та з будь-яких матеріалів. Однак, враховуючи тимчасовість інтервенції, масштабні трансформації місця не радяться, а перевага у конкурсі надаватиметься перформативним, партисипативним та інтерактивним проектам.

Попередні етапи

Першою мистецькою інтервенцією на місці пам’ятника Леніну в рамках проекту Суспільна угода стала інсталяція Населяючи тіні Синтії Ґутьєррес (9-16 червня 2016), яку відвідало понад 1500 людей.

У листопаді 2016 року іранський митець Махмуд Бакші приєднався до другого етапу проекту і створив інсталяцію Безкінечне святкування (7-21 листопада 2016).

Додаткова інформація

Дізнатися більше про локацію можна за посиланням.

Процедура відбору

З отриманих заявок спеціальне журі відбере 4 фіналісти, які візьмуть участь у другому раунді – відкритому голосуванні. Проект-переможець буде презентовано на місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві з 1 по 17 травня 2017 року.

Матеріальне забезпечення

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ покриває переможцеві конкурсу витрати на дорогу, проживання та реалізацію проекту, а також забезпечує його/її добовими та грошовою винагородою.

Вимоги до заявок

Конкурсанти повинні надати такі документи:

  • Мотиваційний лист, в якому викладено, чому вас цікавить ця тема (не більше 300 слів);
  • Опис проекту та ескіз із технічними специфікаціями (не більше 300 слів);
  • Резюме митця.

Заявку слід подати англійською мовою в одному файлі pdf на поштову адресу [email protected] з заголовком “Social Contract Application [Прізвище конкурсанта]” не пізніше 25 березня 2017 року.

Кураторка проекту: Катерина Філюк

За підтримки Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.

Про фонд

ІЗОЛЯЦІЯ – це культурна платформа, що була заснована 2010 року в Донецьку та переїхала до Києва у червні 2-14 року після військового захоплення своєї території. Місія фонду – сприяти позитивним перетворенням в Україні за допомогою культури. ІЗОЛЯЦІЯ здійснює свою діяльність у трьох взаємопов’язаних напрямах: у сфері мистецтва, освіти та проектів, пов’язаних з активізацією української креативної спільноти.


Інформаційні партнери

Суспільна угода 2017: Конкурс на тимчасову інсталяцію на місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві