Ukraine is under siege following a full-scale military invasion by Russia on 24 February 2022

Турбореалізм (Прорив)

12 липня 2012 — 3 листопада 2013

Виставка Турбореалізм (Прорив) є підсумком літніх резиденцій ІЗОЛЯЦІЇ 2012 та об'єднує проекти Даніеля Малона, Луїзи Нобреги, Олексія Салманова, Марселя Тюрковскі та Еліз Флоренті, Пола Чейні. Під керівництвом Вікторії Іванової та Агнешки Піндери - кураторів проекту - ці резиденції стали експериментом, що використовує «турбореалізм» та «рухоме зображення» як дослідницькі методи у створенні художніх проектів в діалозі з місцевою специфікою.

У 1990-ті роки «турбореалізм» виник як літературний рух, опозиційний до основної течії російськомовної фантастики. Куратори запропонували художникам використовувати цю концепцію як стратегію для переосмислення постійних та змінних величин в ході кожного експерименту. Три характеристики цієї концепції служать тематичними зв'язками проектів резидентів з Донецьком, з ІЗОЛЯЦІЄЮ та один з одним: дослідження альтернативних історій, гіпер-наративність та епікатастрофічность. Паралельно, «рухоме зображення» функціонує як доповнюючий дану тематику набір оптичних приладів, що забезпечують доступ до просторів різних вимірів.
 
Проект Пола Чейні об'єднує прагнення до космічних подорожей з теоріями про брак ресурсів та перенаселення Землі. Чейні розвиває спекулятивний сценарій, в якому він ставить під питання унікальну здатність людини до розвитку й саморуйнування. Тягу людини до завоювання та надмірного споживання він розглядає як реакцію на травму від ресурсної залежності.
 
Нова серія фотографій Олексія Салманова є спробою переглянути сформоване бачення взаємозв'язку людини з індустріальними руїнами. Експериментуючи з системами репрезентації, замість словесного визначення Салманов використовує для назви своїх робіт прапор Донецької області - . Художник досліджує межі фотографічного медіума, використовуючи фотографію як мову, яка може комунікувати вербально, акустично та фізіо-динамічно, а не тільки візуально.
 
Практика Луїзи Нобреги присвячена можливостям та обмеженням вербальної комунікації. Нобрега розглядає «турбореалізм» як відповідь на травму від комунікаційної ізоляції. Перформанси, які художниця створила в період резиденцій, стали частиною відеоінсталяцій в будівлі старої насосної станції. Крім того, під час перебування в Донецьку Нобрега провела незадокументований тривалий перформанс, під час якого вона комунікувала виключно за допомогою пристрою, трансформуючого текст в механічний голос. Нобрега продовжить цей проект тривалим перформансом, який розпочнеться в день відкриття виставки.
 
У практиках художнього дуету Марселя Тюрковскі та Еліз Флоренті міфи та альтернативна раціональність стають пристроєм для розкриття нових вимірів досвіду та думки. Інтерес художників до парафізічних експериментів й перетворенням свідомості - в фокусі уваги нового фільму Сонячний експеримент та супроводжуючих інсталяцій.
 
Проект Даніеля Малона Nineteen Ninety Now (1990СЕЙЧАС!) деконструює історію задля активації радикальної уяви. У ніч відкриття Малон разом з донецькими діджеями, віджеями та музикантами - That Black, September27, KFR Records, Голос Звідти Promo, Музика-Смерть та Versus Promo - влаштує рейв-вечірку на території колишнього заводу в будівлі депо з символічною назвою «1990». Здавалося б тривіальне питання Малона - «що, якби в 1990-і Донецьк став головною сценою постіндустріальної електронної музики так саме, як міста на зразок Детройта?» - загострює нашу увагу на ще нереалізованому потенціалі Донецька 90-х та на дрімаючих відгалуженнях від історично сформованої траєкторії. Після події простір буде функціонувати, як свідчення того, що сталося і водночас нагадування, що активація завжди можлива.
 

Фотоархів

Loading
1/1

    Відеоархів

    Loading

      Роботи

      Салманов, Олексій

      Салманов, Олексій

      О'єкт найменшого прискорення. Чейні, Пол

      Мелоун, Даніель

      Нащадки сонца I. Флоренті Еліз та Тюрковскі Марсель

      Прапор Донецького регіона. Салманов, Олексій

      Прискорення найменшого об'єкта. Чейні, Пол

      Нашивка астронавта. Чейні, Пол

      Я не можу бачити ті червоні зірки, що ти написав. Нобрега, Луіза

      Що, якщо міг голос - це машина. Нобрега, Луіза

      Константину Ціолковскому (Два). Нобрега, Луіза

      Милозвучність (Вправа Номер Два). Нобрега, Луіза

      Милозвучність (Вправа Номер Один). Нобрега, Луіза

      Про гіпноз. Нобрега, Луіза

      Константину Ціолковскому (Один). Нобрега, Луіза

      Про гіпноз, левитація. Нобрега, Луіза

      Черевомовець (Вправа Номер Один). Нобрега, Луіза

      Монолог. Нобрега, Луіза

      Темна вода в небесах. Нобрега, Луіза

      Нащадки сонца II. Флоренті Еліз та Тюрковскі Марсель

      Delirium Ambulare. Флоренті Еліз та Тюрковскі Марсель

      Сонячний експеримент. Флоренті Еліз та Тюрковскі Марсель