Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

Медіа-мисткиня Юліана Гошлова – резидентка фонду ІЗОЛЯЦІЯ

22 листопада 2016

Юліана є випускницею празької Академії образотворчих мистецтв. Учасниця багатьох виставок та художніх проектів. Її роботи останніх років в основному ґрунтуються на критиці засобів масової інформації та реклами. Перемальовуючи, зменшуючи та трансформуючи ілюстрації та фотографії новин, вона створює величезні чорно-білі колажі. Це дзеркало всіх медіа-платформ (особливо інтернету), де новини про трагедії сусідують із рекламою нового автомобіля чи одягу. Проте для Юліани це не лише метод боротьби з щоденними атаками ЗМІ, а й спосіб зберігання історично важливих моментів та подій.

Наразі Юліана Гошлова працює над некомерційним проектом Візит (Návštěva), у межах якого розглядає відео-арт з точки зору його критичного потенціалу та передумов до взаємодії. Одна з цілей перебування Юліани в Україні — налагодження контактів із українськими відеомитцями для подальшого показу їхніх робіт у Чехії, Угорщині та Тайвані.

Юліана Гошлова — учасниця резидентської програми фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Її приїзд став можливим завдяки співпраці з A.I.R. FUTURA (Прага) та підтримці Чеського центру.

Під час Резиденції в ІЗОЛЯЦІЇ художниця провела екскурсію Майданом Незалежності, але з особливої точки зору. 

Юліана розповіла про компанії, логотипи яких розміщені в такому важливому місці, як головна площа країни на якій відбувались важливі історичні події. Логотипи та банери, безумовно, стирають архітектуру і замінюють її барвистими 2D-принтами. Художниця зазначає, що дуже часто, просто звикаючи до цього, ми не знаємо, чия реклама знаходиться на фасаді будівлі, де знаходиться наша кімната.

Екскурсія проходила під час ювілею Євромайдану. Робота відображає роздуми Джуліани про ці події, розкриваючи і сповідуючи свою позицію туриста, сторонньої людини, члена Європейського союзу. Джуліана радить краще проходити місце Небесної Сотні в тиші, ніж робити селфі або фотографувати пам'ятник. 

Вона вважає, що це місце стало модним, але не для місцевих людей. В даний час їй здається, що ми жадаємо емоцій, почуттів, пригод, і не має значення, якщо для когось іншого це просто жахіття.

Дана робота була експонована ​​на 5-й Одеській бієнале сучасного мистецтва у серпні-вересні 2017 року.

Відеоархів

Loading