Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

Виставка Кордон. Дискусійна програма

19 червня 2017 — 17 липня 2017

З 19 червня по 17 липня 2017 у рамках проектуДонбаські студії фонду ІЗОЛЯЦІЯ у креативній спільноті IZONE пройде публічна програма до виставки Кордон від Goethe Institut. Програма включатиме низку дискусій, театральну виставу та покази фільмів за участі українcьких референтів і німецьких експертів. Проект Кордон присвячений ідентифікації та дослідженню кордонів і ліній розмежування в якнайширшому розумінні цього слова. Це і локалізація або виокремлення певних територій, і культурні або соціальні бар’єри, і інструмент, за допомогою якого «ми» відрізняємося від «інших». «Кордон» розуміється як метафора.

 

ПРОГРАМА ПОДІЙ 

19 червня ‒ Пн, 19:00
IZONE, 2 поверх
Діалог філософів Вахтанга Кебуладзе та Володимира Єрмоленка Уявні кордони та реальність політики

Публічний діалог Вахтанга Кебуладзе та Володимира Єрмоленка буде присвячено політичним аспектам сучасності, категоріям та визначенню понять «кордон», «межа», «рубіж», «фронтир» тощо. 

Вахтанг Кебуладзе ‒ філософ, доктор філософських наук і доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченко, перекладач, автор численних наукових статей і трьох книг: Феноменологія. Навчальний посібник, Феноменологія досвіду, Чарунки долі

Володимир Єрмоленко ‒ філософ, публіцист та есеїст, доктор політичних студій Школи суспільних наук EHESS (Париж), кандидат філософських наук, старший викладач Києво-Могилянської академії, експерт МГО Інтерньюз-Україна. Автор книг: Оповідач і філософ: Вальтер Беньямін та його час, Далекі близькі. Есеї з філософії та літератури, Ловець океану: Історія Одіссея.

 

23 червня ‒ Пт, 19:00
IZONE, 2 поверх
Кінопокази MyStreetFilms-Рубіж від фестивалю кіно та урбаністики 86

Кінопоказ та обговорення на тему Що значить долати рубіж? за участі молодих режисерів та переселенців-героїв документальних стрічок зі Сходу України від програми MyStreetFilms-Рубіж. «Словник каже, що рубіж — це межа, кордон, лінія, злам, те, що відділяє. Але також рубіж — це поріг, ступінь розвитку. За останні роки на Сході виріс інформаційний рубіж з «бойовиків», «терористів», «загроз» і «силовиків». Нам не вистачає людських облич, живих голосів і реальних історій. Цього року MyStreetFilmsUkraine присвячена темі кордонів».

 

27 червня ‒ Вт, 19:00
IZONE, 1 поверх
Театральна вистава На межі

Драматургиня Лана Рa у колаборації з режисером Петром Армяновським розмірковує над тим, що значити перейти останню межу. Обираючи між життям і самогубством, що може надихнути і підтримати людину не переходити цю межу? П’єса відображає ситуацію, коли людина, керуючись власним болем і страхом, перебуває на межі самогубства, але знаходить сенс для життя. П’єса присвячена проблемам подолання посттравматичного синдрому, що є актуальною суспільною проблемою в Україні під час війни.

Актори: Євген Конощюк, Андрій Лагода
Театральний художник: Кіра Перепелиця

 

11 Липня ‒ Вт, 19:00
IZONE, 4 поверх, студія №2
Кордони ізоляції ‒ презентація проектів фонду ІЗОЛЯЦІЯ на тему кордонів

ІЗОЛЯЦІЯ – це неприбуткова недержавна платформа сучасної культури, відкрита 2010 року в Донецьку (Україна) на території колишнього заводу з виробництва ізоляційних матеріалів. 9 червня 2014 року озброєні представники самопроголошеної «Донецької Народної Республіки» захопили цю територію. ІЗОЛЯЦІЯ переїхала на територію Київського суднобудівного заводу та продовжує реалізовувати культурні проекти, підтримувати соціально активних митців та агентів змін у Києві, Україні та світі, а також виступає ресурсом для міжнародних кураторів, дослідників, митців та інших культурних діячів. 

Михайло Глибокий, директор з розвитку та комунікацій фонду ІЗОЛЯЦІЯ, ділиться досвідом про інституціональні кордони, досвід та рефлексії інституції-переселенця, що ставить за мету подолання культурної ізоляції у суспільстві. На презентації мова піде про такі проекти фонду ІЗОЛЯЦІЯ: Відновлення пам’яті, Кордони, що повзуть, #onvacation, Захоплення, Глибинні мрії.

 

17 липня ‒ Пн, 19:00
IZONE, 1 поверх
Лекція Наталії Кривди Міф про Європу, Міф про кордон

Лекція буде присвячена європейській міфології та міфологічним аспектам формування сучасної Європи. Міфологізування історії було і на сьогодні залишається однією з найбільш актуальних та суперечливих тем, які впливають на суспільство. Історичний міф – один із найсильніших важелів маніпуляції громадською думкою і наше суспільство останнім часом знає це не з чуток. «Реальність – те, що існує насправді, це реалізована можливість. Яка ж реальність оточує нас, яка з можливостей зреалізована, чи це лише наше сприйняття? Міфи існують у суспільстві завжди, незалежно від того, визнає їх суспільство чи ні» (Мірча Еліаде). 

Наталія Кривда – доктор філософських наук, професорка КНУ імені Тараса Шевченка, академічна директорка Единбурзької бізнес-школи в Україні, експертка Reanimation Package of Reforms.

 

Креативна спільнота IZONE знаходиться за адресою: вулиця Набережно-Лугова 8.

Інформаційний партнер