Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

Грейсон Перрі. Марнославство дрібних відмінностей

Грейсон Перрі Благовіщення про угоду з Virgin (деталь) 2012 © автор. Колекція Мистецької Ради, Саутбенк-Центр, Лондон та Британської Ради. Дар автора та Victoria Miro Gallery, за підтримки Channel 4 Television, Art Fund і фонду Sfumato та за сприяння Alix Partners.

16 лютого 2017 року в ІЗОЛЯЦІЇ відкривається виставка Марнославство дрібних відмінностей сучасного британського художника Грейсона Перрі, яка триватиме до 22 березня. Цим заходом Британська Рада в Україні відкриває свою мистецьку програму у 2017 та розпочинає рік святкувань 25-ої річниці своєї роботи в Україні.

Марнославство дрібних відмінностей – це серія із шести великих гобеленів, що досліджує смаки та соціальні класи у Великобританії. Натхненні гравюрами Історія марнотрата художника Вільяма Хогарта, що доповнять київську експозицію, гобелени зображують життя вигаданого персонажа Тіма Рейквелла, від його народження крізь підлітковий та дорослий вік до передчасної смерті у автокатастрофі. Роботи насичені змістом і кольором, а також містять екстравагантні деталі із життя Великобританії: від  дизайну інтер’єрів до британської кухні, політичних протестів та пліток з життя селебріті. Композиція кожного гобелена посилається на шедеври релігійного живопису Ренесансу та запрошує нас заглибитись в історію мистецтва та соціально-політичне сьогодення Британії. Гобелени створені у 2012 році і вже були представлені у провідних музеях світу.

Грейсон Перрі, переможець головної щорічної британської премії Тернера 2003 року, став відомим завдяки  роботам в авторській техніці (кераміка), на яких зображував гострі критичні сюжети з британського життя, а також завдяки своєму незвичайному альтер-его, жінці на ім’я Клер, у яку Перрі часто переодягається.

В Україні виставку робіт Грейсона Перрі, організовану Британською Радою у партнерстві з платформою культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ, супроводжуватиме насичена освітня програма: покази документальної стрічки Питання смаку з Грейсоном Перрі, у якій художник подорожує містами Великобританії і досліджує поняття смаку та його різноманіття. А щосуботи із 15:00 до 17:00 гості зможуть прослухати серію захопливих лекцій про різні аспекти творчості художника, спеціально розроблених освітнім партнером виставки – Культурним Проектом.

У четвер 16 лютого, о 17:00 в ІЗОЛЯЦІЇ (вул. Набережно-Лугова, 8) відбудеться прес-конференція, під час якої можна буде більше дізнатися про святкову програму Британської Ради, а також здійснити прес-тур виставкою у супроводі Пабло Росселло, директора мистецької програми Британської Ради в Україні. Щоб зареєструватися, перейдіть за посиланням.

«Ми раді відкрити святкування 25-ої річниці своєї роботи в Україні фантастичною виставкою одного з найвідоміших сучасних митців Британії Грейсона Перрі. Усі ці 25 років Британська Рада відзначає краще з британської сучасної культури і сприяє налагодженню  зв’язків між талановитими українськими і британськими митцями, тому я не можу уявити більш вдалого способу відсвяткувати цю річницю», – коментує Саймон Вільямс, директор Британської Ради в Україні.

«З хвилюванням  відкриватимемо  виставку Грейсона Перрі, адже вона стане не лише першою подією у річній програмі святкувань 25-ої річниці Британської Ради в Україні, але й ознаменується найбільшою співпрацею між Британською Радою в Україні та ІЗОЛЯЦІЄЮ. Цей складний і водночас захопливий виставковий проект поєднує  документальне кіно, дослідження, текстиль та історію культури у вражаючий візуальний документ про сучасне британське суспільство», – розповідає Пабло Росселло, директор мистецької програми Британської Ради в Україні.

«Виставка Грейсона Перрі є новою сторінкою в історії плідної співпраці між фондом ІЗОЛЯЦІЯ та Британською Радою в Україні. «Марнославство дрібних відмінностей» – це тонка й вдумлива критика сучасного британського суспільства, що є результатом глибокої персональної розвідки митця. Від самого заснування фонд ІЗОЛЯЦІЯ спеціалізується на мистецтві, що досліджує соціальні проблеми, і на нашу думку, проект Грейсона Перрі, лауреата престижної премії Тернера, є в Україні не менш актуальним, ніж у Британії», – коментує Любов Михайлова, засновниця фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

Організатори виставки в Україні:

Image titleImage title

Організатори та партнери всесвітнього туру виставки Грейсона Перрі – колекція Мистецької Ради, Саутбенк-Центр (Лондон) та Британська Рада. Подарунок автора та Victoria Miro Gallery, за підтримки Channel 4 Television, Art Fund і фонду Sfumato та за сприяння Alix Partners.

Image title

Отримати детальнішу інформацію можна у менеджерки з комунікацій Британської Ради Юлії Чужі за номером (044) 490 65 05 або за адресою: [email protected].


Грейсон Перрі (1960) народився у Челмсфорді, Ессекс, Великобританія. Живе та працює у Лондоні. Персональні виставки Перрі відбувались у найпрестижніших музеях та галереях світу: Мистецька галерея Барбікан у Лондоні (Великобританія, 2002), Міський музеї Амстердама Стеделейкмюсеум (Нідерланди, 2002), Музей Енді Ворхола у  Піттсбурзі (США, 2006), Центр сучасного мистецтва у Канадзаві (Японія, 2007), Британський музей (Великобританія, 2011). Отримав премію Тернера у 2003 році.

ІЗОЛЯЦІЯ — це неприбуткова недержавна платформа сучасної культури, відкрита 2010 року в Донецьку (Україна) на території колишнього заводу з виробництва ізоляційних матеріалів. 9 червня 2014 року озброєні представники самопроголошеної «Донецької Народної Республіки» захопили цю територію.

ІЗОЛЯЦІЯ переїхала на територію Київського суднобудівного заводу та продовжує реалізовувати культурні проекти, підтримувати соціально активних митців та агентів змін у Києві, Україні та світі, а також виступає ресурсом для міжнародних кураторів, дослідників, митців та інших культурних діячів.


Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей. Інституція встановлює дружній діалог та будує порозуміння між людьми у Великобританії та в інших країнах. Британська Рада працює у більш ніж 100 країнах по всьому світу у сферах мистецтва і культури, англійської мови, освіти та громадянського суспільства.

Із 1934 року Британська Рада є британською благодійною організацією, що регулюється Королівською Хартією та державними органами Великобританії. Більшість прибутку надходить через численні проекти та угоди у сферах викладання англійської мови та екзаменів, та контракти в сферах освіти та міжнародного розвитку, а також через партнерства із публічними та приватними організаціями. Вісімнадцять відсотків фінансування отримується від уряду Сполученого Королівства.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте: www.britishcouncil.org.ua. Британська Рада у соціальних мережах: facebook.com/BritishCouncilUkraine та twitter.com/uaBritish.

Колекція Британської Ради є однією з найважливіших публічних колекцій британського мистецтва 20-го та 21-го століття у світі. Її було створено для посилення міжнародних зв’язків Британії та для заохочення співпраці та партнерства між британськими та іноземними митцями й інституціями. Колекція, заснована 1938 року, налічує сьогодні майже 9000 робіт, які надаються на тимчасові виставки національним та міжнародним інституціям для публічного експонування. www.britishcouncil.org/collection

Колекція Мистецької Ради підтримує митців у Британії шляхом придбання та експонування їхніх робіт. З моменту заснування у 1946 році політика поповнення Колекції завжди відображала дух ризику разом із глибоким знанням та оцінкою сучасних мистецьких практик. Внаслідок цього Колекція Мистецької Ради є на сьогодні найбільшою національною колекцією модерного та сучасного британського мистецтва у світі та включає зразкові роботи найвидатніших митців Британії. З усіх національних колекцій у Британії ця має найбільшу циркуляцію, і її можна побачити на виставках у музеях і галереях по всьому Сполученому Королівству та за його межами. www.artscouncilcollection.org.uk

 

Інформаційні партнери

Izolyatsia Media Partners