Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

Brighter Worlds

1 вересня 2015 — 31 липня 2016

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ спільно з AS220 (м. Провіденс, США) ініціюють інноваційний освітній проект для молоді України та США. Цей проект реалізується в рамках грантової програми Museums ConnectSM, яка координується найбільшою музейною організацією у світі — Американським альянсом музеїв, та є ініціативою Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту СШA.
Освітній проект ІЗОЛЯЦІЇ та AS220, що називається Сonfronting Violence Through Youth-oriented Media (CVTYM або Brighter Worlds), об’єднає українську молодь з різних регіонів України, яка відчула на собі негативний вплив конфлікту на Сході України і анексії Криму та частину американської молоді з штату Род-Айленд, яка найгостріше відчуває на собі соціальні негаразди (молодь, яка перебуває у несприятливому соціальному та економічному становищі, якою опікується система соціального забезпечення, виправні установи ювенальної юстиції тощо).

Мета Brighter Worlds: CVTYM — залучити українську і американську молодь зі складним життєвим досвідом до активної позиції у своїх громадах, навчити новим навичкам, креативним засобам самовираження та просування творчих ідей, відкрити можливості самовдосконалення та довести молодим людям, що попри будь-які зовнішні обставини, їхнє майбутнє залежить тільки від них.

Конкурсний відбір студентів та інструкторів у проект тривав до лютого 2016 р. За результатами конкурсу було обрано 4 інструктори та 10 студентів проекту. Освітня программа, яка включає семінари, лекції, зустрічі, вопкшопи, виставки стартує 5 березня 2016 року. Виставка робіт студентів у Києві та в м. Провіденс відбудеться влітку 2016 року.


Заплановані заходи:

ПІЗНАВАЛЬНІ СЕМІНАРИ

Двічі на місяць по суботах, з березня по червень 2016 року, молоді учасники проекту братимуть участь у чотиригодинних пізнавальних семінарах. Семінари проводитимуться одночасно для американської (в центрі AS220) та української молоді (у креативному просторі IZONE). Під час семінарів українські студенти дізнаються про різні методи креативних досліджень, ознайомляться з креативною індустрією на прикладі діяльності окремих майстерень — Фотолабу, Літографії, Шовкографії, майстерні по дереву та майстерні цифрового виробництва IZOLAB, дізнаються про можливості реалізації унікальних проектів, витворів, прототипів з поєднанням технології, наукової діяльності та творчості. Інструктори проекту також ознайомлять студентів з теперішнім політичним, соціальним та культурним контекстом України та США.

SKYPE-КОНФЕРЕНЦІЇ

Раз на місяць студенти з боку AS220 та ІЗОЛЯЦІЇ проводитимуть Skype-конференцію у форматі міжнародної групи. Спілкуючись з американською молоддю, українська група досліджуватиме наявний політичний, соціальний та культурний контекст у США та порівнюватиме ситуацію в різних містах України. В результаті активного діалогу студенти проекту набуватимуть кращого розуміння важливих проблем сьогодення, отримуватимуть відгуки щодо своїх ідей та проектів.

ВОРКШОПИ З САМОВИРАЖЕННЯ І КОМУНІКАЦІЇ

Двічі на місяць молодь братиме участь у чотиригодинних заняттях, присвячених самовираженню та комунікації із загальною аудиторією. Під час цих воркшопів студенти отримуватимуть технічні та письменницькі навички та публікуватимуть свої враження про результати власних креативних досліджень у соціальних медіа, присвячених проекту (спільні блоги, створені веб-сайти, соціальні мережі). Відбуватиметься опанування веб-технологій та поширення якісного та креативного онлайн контенту (блогінг, подкастинг, графічний дизайн, інфографіка, відео тощо).

ОБМІН ГРАФІЧНИМИ ТЕХНІКАМИ

У квітні 2016 року інструктори української команди відвідають м. Провіденс, штат Род-Айленд та арт-центр AS220 для зустрічі з американськими учасниками проекту та для участі у дводенному інтенсиві в майстерні графічних технік AS220 Printshop.

МЕЙКЕРСЬКИЙ ТАБІР

Влітку 2016 року cтуденти проекту Brighter Worlds: CVTYM від AS220 та ІЗОЛЯЦІЇ братимуть участь у двотижневому мейкерському таборі, присвяченому цифровому виробництву та дизайну, створенню унікальних моделей та прототипів. Літній інтенсив включатиме огляд методів прототипування (3D-друк, робота з лазерним різаком, фрезерним верстатом з ЧПК), програмування, створення відео, графічних технік, фотографії та багато іншого. Протягом інтенсиву студенти використовуватимуть знання, набуті під час проекту, зможуть осмислити та створити виставкові проекти, що втілюють їхнє бачення майбутніх світів, космічних кораблів, сталих середовищ чи новітніх урбаністичних концепцій міського середовища.

ВИСТАВКИ ПРОЕКТІВ

Навчальна програма проекту завершиться проведенням виставок проектів студентів у Києві та в м. Провіденс. Учасники проекту Brighter Worlds: CVTYM візьмуть участь у виробленні, презентації та інсталяції власних проектів та опанують методи документації своїх креативних досліджень. Висвітлення у ЗМІ виставок студентів та результатів проекту відбуватиметься за активної участі самих студентів та інструкторів протягом всього проекту.