Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

Публічна програма до виставки  Сад пам’яті

Проєкт Сад пам’яті включає в себе публічну програму, яку організовує Memory Lab — експериментальний підрозділ Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». В межах програми відбудеться серія публічних дискусій про сучасні практики комеморації трагічних подій та способи роботи з травматичним минулим засобами мистецтва та технологій.


15 лютого, 16:00 — лекція Діалог з деревами про минуле

 

В останні десятиліття робота з рослинами стає одним із напрямків художніх практик в дуже широкому полі сенсів — від екології до комеморації. Ми спробуємо поговорити про проблему репрезентації трагічних подій в мистецтві, про метафори отруйних пейзажів та спробу слухати дерева, коли думаємо про те, що важко згадувати. 

 

 

Лекторка: Оксана Довгополова, кураторка Memory Lab, підрозділу Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», докторка філософських наук, професорка кафедри філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

 

25 лютого, 19:00 — паблік-ток Бабин Яр як місце пам’яті: колізії пропрацювання минулого

 

Виставка Сад пам’яті є одним із кроків роботи з пам’яттю про трагічні події в Бабиному Яру. Чому протягом десятків років пам’ять цього місця залишається ареною політичних зіткнень та конкуренції жертв? Чому розмова про Бабин Яр важлива для національної пам’яті України?

 

 

Учасники: Антон Дробович, директор Українського інституту національної пам’яті, кандидат філософських наук; Леонід Фінберг, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, головний редактор видавництва «Дух і літера», член виконавчої ради Українського ПЕН. Модераторка: Оксана Довгополова.

 

12 березня, 19:00 — паблік-ток Чи заходимо ми в сад? Метафора саду в сучасному мистецтві. 

 

Сади наповнюють мистецтво — не тільки українське. Коли незрозуміло, що зі світом, нам дуже хочеться в сад. Це й метафора раю, й образ тоталітарного суспільства. Що художники роблять в саду?

 

 

Спікери: Ольга Кісельова, художниця, керівниця відділення Art&Science університету Сорбонна; Борис Філоненко, співкуратор Другої бієнале молодого мистецтва в Харкові, редактор видавництва IST Publishing.

Модераторка: Оксана Довгополова.


Адреса:

Креативна спільнота IZONE; 2-й поверх

вул. Набережно-Лугова, 8


Вхід на виставку та події публічної програми — вільний