Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

Ми були тут

31 липня 2018

30 серпня 2018 фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентує виставку фотографа Антона Шебетка Ми були тут.

За час проведення антитерористичної операції на сході України в ній взяло участь понад 330 тисяч українців та українок*. Даних про те, яку кількість з них складають представники і представниці ЛГБТ+, не існує. На переконання праворадикальних сил і консервативно налаштованого населення, їх там і зовсім немає. Це переконання часто використовується як аргумент проти проведення правозахисних заходів і Маршів Рівності. Проект Ми були тут покликаний показати людей, які з одного боку є сучасними українськими героями, а з другого — ігноруються переважною більшістю своїх співвітчизників.

Героями проекту Ми були тут стали представники ЛГБТ+, які брали участь в АТО і нині беруть участь в ООС (Операція Об’єднаних сил) у різних іпостасях: солдати, добровольці, волонтери. Зіткнення, конфлікт і об'єднання цих ідентичностей знайшли своє відображення в серії портретів.

Більшості героїв доводиться носити камуфляж не тільки на службі, а й у повсякденному житті. Вони не роблять публічний камінг-аут у «громадянському» житті, більшість приховує цю інформацію і на службі, побоюючись насмішок і негативної реакції. Деякі герої просили використовувати вигадані імена, непокоячись, що їх буде можливо ідентифікувати.

У них усіх різні світогляди: хтось висловлюється за проведення Маршів Рівності, інші вважають, що це лише роздражнить праворадикальні сили. Єдине, що їх об'єднує — служба в українській армії або активна участь у волонтерському русі й сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність, які все ще є табуйованою темою не тільки в такій типово маскулінній структурі як армія, а й в українському суспільстві в цілому.

*Інформація щодо надання статусу учасника бойових дій державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції станом на 02.05.2018.


Виставку створено у рамках проекту Coming Out of Isolation: Through Art to Visibility фонду ІЗОЛЯЦІЯ та ГО КИЇВПРАЙД за підтримки фонду EVZ. Окрема подяка фотостудії Lightfield та Святославу Шеремету.

Про митця:
Антон Шебетко – український митець і фотограф. Живе в Амстердамі, працює з темами, пов'язаними з ЛГБТ+. Його проект Плешка про старі місця для зустрічей ґеїв у Києві було показано 2017 року на Фестивалі молодих українських митців у Мистецькому Арсеналі в Києві. Його останній проект Common People – серія викривлених портретів та інтерв'ю з закритими українськими ґеями.

Відкриття:
30 серпня 2018, 19:00.

Розклад виставки:
31 серпня – 7 жовтня 2018, 10:00 – 20:00, без вихідних.

Адреса:
IZONE, вулиця Набережно-Лугова 8, другий поверх.

Фотоархів

Loading
1/1

    Відеоархів

    Loading