Ukraine is under siege following a full-scale military invasion by Russia on 24 February 2022

Художниця Хелен Анна Фланаган — резидентка фонду ІЗОЛЯЦІЯ

22 жовтня 2018 — 4 грудня 2018

З 22 жовтня по 4 грудня 2018, британська мисткиня та режисерка Хелен Фланаган стане учасницею програми мистецьких резиденцій SWAP: UK/Ukraine та програми резиденцій фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

Хелен Анна Фланаган працює у сфері візуального мистецтва та режисури. Її відео зосереджуються на середовищі, у якому опиняється авторка, та системах, через які суспільний досвід презентується, трансформується та знищується. Художниця працювала з різними міжнародними локаціями, аби виявити, яким чином різні культурні, соціополітичні та географічні контексти збагачують її художній досвід. Художниця також дослідила ряд психосоціальних явищ, таких як формування та розпаду груп, роль афектів і мови, соціальну інтеграцію та витіснення, працю та відпочинок, а також конфлікт як інтеграційний процес.

Роботи Хелен були презентовані на багатьох виставках та міжнародних фестивалях, на кшталт Go Short International Film Festival (Нідерланди), November Film Festival (Велика Британія), Film and Video Poetry Symposium (США), Plymouth Contemporary 2017 (Велика Британія) та Art Rotterdam (Нідерланди). Хелен також була учасницею багатьох резидентських програм.

Протягом резиденції у фонді ІЗОЛЯЦІЯ художниця досліджує радянські мозаїки та монументальні розписи, що зображують культ спорту та атлетичного тіла. Ці твори мистецтва стануть ключовими образами в художній відео роботі, сценарій до якої напише сама Хелен. 12 листопада о 19:00 Хелен проведе artist-talk в креативній спільноті IZONE.

Резиденція художниці Хелен Фланаган була підтримана програмою SWAP: UK/Ukraine, співорганізованої Британською Радою в Україні та Ліверпульською бієнале. Мета проекту сприяти інтернаціональному діалогу двох держав та стимулювати професійний розвиток діячів мистецтва.

Результатом резиденції Хелен Анни Фланаган стала художня робота Blood Sweat Tears / Кров Піт Сльози. Художниця розкриває тему спорту як видовища, яке виконує туж основну соціальну функцію, яку в давнину виконував театр. Розповіді про героїзм і жертовність розповідають історію заснування держави, розповідь славетного походження, яке часто приховує травму. 

Blood Sweat Tears / Кров Піт Сльози — це фільм, який фокусується на травмі (емоційній, фізичній, історичній) індивідуального/колективного тіла, а також сучасних терапевтичних процесах (групи самодопомоги, масаж, вправи), які використовуються для того, щоб подолати таку травму. Робота зосереджена саме на тому, що виходить з тіла і розуму, розглядаючи головного героя як людину, яка випускає з себе емоційні (конфесійні та біографічні), а також фізичні (піт, слина) виділення.

Робота Blood Sweat Tears / Кров Піт Сльози — це художнє дослідження культу дисциплінованого атлетичного тіла в радянській візуальній культурі. Монументальна радянська мозаїка в інтер'єрі Національного університету фізкультури і спорту в Києві не дуже вплинула на вигаданий сценарій і служить фоном для фільму. 

Робота Хелен Фланаган також була представлена в рамках колективної виставки учасників резиденцій SWAP UK/Ukraine Вразливий стан. Виставка проходила в Музеї сучасного мистецтва Одеси з 22 лютого по 31 березня 2019 року.

Куратори: Ліна Романуха, Ілья Заболотний.

Фотоархів

Loading
1/1