Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

ІЗОЛЯЦІЯ на Книжковому Арсеналі 2018

30 травня – 2 червня 2018 фонд ІЗОЛЯЦІЯ бере участь у Книжковому Арсеналі з низкою подій, серед яких панельна дискусія від дослідницького проекту Донбаські студії, Книжкова Арт-Середа та презентація українського перекладу книги Енн Епплбом. 


ПРОГРАМА

Cереда 30 травня, 15:00-15:45
Локація: Кафе Європа
Дискусія Голодомор 1932-1933 роки

Дискусія Голодомор 1932-1933 рр.: погляд у минуле, сучасне і майбутнє пройде в межах презентації українського перекладу книжки Енн Епплбом Червоний голод: війна Сталіна проти України

Учасники:
Енн Епплбом (США) – історик, письменниця, журналістка
Юрій Рубан – керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України
Людмила Гриневич – директорка Українського центру досліджень Голодомору
Станіслав Кульчицький – Інститут історії України НАНУ 


30 травня – 3 червня, 11:00-20:00
Локація: Майстерні
Книжкова Арт-Середа

Проект Арт-Середа святкуватиме свою другу річницю у просторі Книжкового Арсеналу. В рамках фестивалю Книжкова Арт-Середа створить вільну зону для комунікації та власне читання книг. Паралельно відвідувачі матимуть можливість познайомитись з книжковими проектами, які презентувались у рамках Арт-Середи, погортати книги, роздивитись ілюстрації та поспілкуватися з митцями. У просторі буде декілька тематичних зон і безліч прикладів робіт: зіни, фотопроекти, книжкові ілюстрації. 

30 травня о 19:00 відбудеться презентація цікавих книжкових кейсів Арт-Середи з показом робіт, розповідями митців та сесією питання/відповіді. Серед учасників – художник Діма Красний та авторка Вікторія Хоменко, які презентують свій новий зін Не дома; художник Євген Якшин з авторськими зінами Війна і Мир; письменник Євген Мінко та фотограф Валерій Мілосердов з проектом Мене звати Анна; художниця та графічна дизайнерка Ольга Лісовська з вишитими іллюстраціями, плакатами й зінами; фотограф Саша Коваленко з проектом фотокниги Натурни_ці; мейкер Олександр Манукьянс та його роботи.

Арт-Середа – проект ІЗОЛЯЦІЇ, який триває вже два роки й створений для того, щоб надавати творчим людям простір для презентації різних художніх практик. Щосереди з 19:00 до 21:00 в просторі креативної спільноти IZONE своє арт-середовище створюють молоді художники / фотографи / перформери / дизайнери. Формат події визначають самі учасники: це може бути презентація, виставка, кінопоказ, перформанс, лекція і/або дискусія. Арт-Середа прагне створити максимально невимушену атмосферу спілкування, а також дати можливість поділитися інформацією про актуальні дослідження й ідеї, знайти команду однодумців та отримати коментарі експертів.

Учасники:  
Аліна Гаєва, Саша Коваленко, Діма Красний, Ольга Лісовська, Олександр Манукьянс, Валерій Милосєрдов, Євген Мінко, Ярина Саєнко,  Вікторія Хоменко, Євген Якшин.

Модераторка:
Ліна Романуха 


Четвер 31 травня, 18:00-19:45 
Субота 2 червня, 12:00-13:45
Локація
: Майстерні
Екскурсія Алевтини Кахідзе та Катерини Свіргуненко Книжковим фуршетом, кухнею та флуоресцентною кімнатою

Книжковий обід — художній проект, ініційований навесні 2007 художницями Алевтиною Кахідзе та Катериною Свіргуненко. Проект зорієнтовано виключно на книги, які створили художники, й включає усі складові книжкового процесу (формування змісту, оформлення, виробництво, дистрибуція). Книжка художника може бути авторським екземпляром, виконана ручним способом (унікальні примірники), лімітованим накладом або видаватися у типографії. Перші кроки Книжкового обіду були у напрямку створення платформи для співпраці, обміну, роботі над реєстром і публічної презентації цієї колекції у Центрі Сучасного Мистецтва при НаУКМА. В 2012 році Книжковий обід був спеціальним гостем Книжкового Арсеналу. Цього року Книжковий обід продовжує знайомити аудиторію із книжками, зробленими художникам, цього разу у співпраці з IZONE й під назвою Книжковий фуршет.

Книжковий фуршет 2018 — це роботи художників, виконані у техніці шовкодруку, які подаються у формі інтелектуальної візуальної їжі: кожен глядач може самостійно сформувати «обід» — книжкову збірку. Художники розмірковуватимуть над темами «кухня», «український паспорт», «секс», «дивне (bizarre)», «з вибраного (the best of)». Виставка також має вигляд «відкритої кухні» з усім устаткуванням для демонстрації техніки друку. Глядачі матимуть можливість надрукувати деякі аркуші збірки власноруч.

Учасники виставки:
Алевтина Кахідзе, Катерина Свіргуненко, Стас Волязловський, Олег Грищенко, Олена Старанчук, дует Krolikowski Art, Маша Рева, Марина Самохіна та інші.

Кураторки:
Алевтина Кахідзе, Катерина Свіргуненко, Марина Самохіна 


Субота 2 червня, 17:00-17:45
Локація: Кінозал
Дискусія Перспективи та проблеми культурних ініціатив на Донбасі

У вівторок 2 червня, о 17:00 у рамках програми Книжкового Арсеналу відбудеться презентація дослідження проекту ЗМІНА: Імпульс фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Дослідження присвячене можливості соціокультурних змін в малих містах Донецької та Луганської областей на прикладі Маріуполя, Краматорська та Слов’янська за участі активістів та лідерів думок з цих міст.

Протягом трьох місяців міждисциплінарна група з шести дослідників працювала над аналізом соціокультурних змін у регіоні та розвитку місцевих недержавних організацій у Маріуполі, Краматорську й Слов’янську. У фокусі дослідження - вплив воєнного конфлікту на економіку східноукраїнських міст, стан ринку праці та дотримання прав людини, присутність внутрішньо переміщених осіб у місцевих медіа Маріуполя, Краматорська та Слов’янська, а також розвиток громадянського суспільства та потенціал культурної і креативної сфер для розвитку постраждалих від конфлікту міст.

Учасники презентації:
Олександра Слободян – аналітикиня з міграційної політики в аналітичному центрі CEDOS, магістр економічного аналізу Університету Х'юстона, США
Антон Лягуша – кандидат історичних наук, викладач Донецького національного університету ім. Василя Стуса
Людмила Гераймович – дослідниця, авторка статей про фінансування сталого розвитку, координаторка муніципальних проектів з ресурсоефективності та збалансованого розвитку
Андрій Солодько – аналітик з міграційної політики в аналітичному центрі CEDOS, магістр міжнародного права в Інституті прав людини у Ліоні, Франція
Марія Грищенко – соціолог, аналітикиня відділу міського розвитку в аналітичному центрі CEDOS
Анастасія Бойчук – менеджерка з фандрайзингу, громадська актівистка, досліджує стратегії фінансування культурної та креативної сфер в Україні

Модератор:
Дмитро Чепурний