[ТУТ МОЖЕ БУТИ ВАША РЕКЛАМА?]

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ спільно з компанією BigMedia оголошують відкритий конкурс для українських митців на створення проекту на носіях зовнішньої реклами. Ця ініціатива продовжує серію проектів ІЗОЛЯЦІЇ у публічному просторі міста: Захоплення (2014), Суспільна угода (2016-17), Точки дотику (2018).

Протягом останніх років хаотична, строката й неякісна зовнішня реклама заполонила вулиці закликами до майже примусового споживання, спотворюючи історичну забудову міст. Така ситуація не в останню чергу склалася в результаті відсутності або застарілості правил, що регулюють розміщення рекламних носіїв у публічному просторі. Однак 3 липня 2018 року Верховна Рада прийняла законопроект «Про внесення змін до закону Про рекламу», а успішні спроби впорядкування цієї сфери на місцевому рівні в Києві почалися ще раніше.

У рамках осмисленої та відповідальної стратегії розміщення зовнішньої реклами в місті фонд ІЗОЛЯЦІЯ спільно з найбільшим українським сейлс-хаусом зовнішньої реклами BigMedia пропонує митцям з України поміркувати у форматі проекту на білбордах та сітілайтах над такими питаннями:

  • Як корелює між собою зміст повідомлення та форма носія, на якому це повідомлення розміщено?
  • Чи можливо за допомогою інструментів сучасного мистецтва зробити зовнішню рекламу менш агресивною?
  • Як говорити з глядачем поза «безпечною» територією білого кубу (музею, галереї, арт-центру)?
  • Кому належить публічний простір?

Цей конкурс не спрямований на покращення іміджу гравців ринку зовнішньої реклами — навпаки, він покликаний конструктивно та критично дослідити наявний стан речей та запропонувати його обґрунтоване художнє осмислення. До участі запрошуються художники, які працюють із різноманітними медіумами, але водночас розуміють, як адаптувати власне художнє висловлювання до публічного простору.

Процедура відбору

З отриманих заявок спеціальне журі відбере 5 фіналістів, які візьмуть участь у другому раунді – відкритому голосуванні. Проект-переможець буде презентовано на носіях зовнішньої реклами м. Києва (попередньо узгоджених митцем, BigMedia та ІЗОЛЯЦІЄЮ) в січні-лютому 2019.

Матеріальне забезпечення

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ та BigMedia покривають переможцеві конкурсу витрати на дорогу, проживання (в разі якщо він мешкає не в Києві) та реалізацію проекту, а також забезпечує його/її добовими та грошовою винагородою.

Вимоги до заявок

Конкурсанти повинні надати такі документи:

  • Мотиваційний лист, у якому викладено, чому вас цікавить ця тема (не більше 300 слів);
  • Опис проекту та ескіз із технічними специфікаціями (не більше 300 слів);
  • Резюме митця.

Заявку слід подати українською або російською мовами в одному файлі pdf на поштову адресу opencall@izolyatsia.org з заголовком “Go Public_ [Прізвище конкурсанта]” не пізніше 31 жовтня 2018 року.

[Інструкції]