Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

Публічна програма до виставки Цукрова демократія

22 вересня 2016 року, о 19:00 у креативній спільноті IZONE фонд ІЗОЛЯЦІЯ відкриває інтерактивну інсталяцію Цукрова демократія, створену ірландськими митцями Бренданом Джеймісоном та Марком Ревелзом разом із українськими студентами-архітекторами, до розбудови якої зможуть долучитися всі охочі. У рамках проекту також заплановано велику освітню програму. У рамках проекту Цукрова демократія заплановано серію лекцій, екскурсій та панельних дискусій, присвячених історії Будинку вчителя, творчості Казимира Малевича, а також меценатству в Україні.

У другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. українські цукропромисловці, такі як Терещенки, Симиренки, Ханенки, Бродський, були впливовими меценатами, які перетворили Київ на справжнє європейське місто, подарувавши йому численні архітектурні пам’ятники, культурні та освітні заклади, а також мистецькі колекції, що нині зберігаються у найкращих національних музеях. За підтримки Івана Терещенка у 1876 році художник Микола Мурашко заснував Київську рисувальну школу, серед учнів якої Казимир Малевич, Олександр Мурашко, Валентин Сєров, Микола Пимоненко, Михайло Жук, Іван Їжакевич та Фотій Красицький. 1901 року школа перетворилася на Київське художнє училище, студентами якого були Олександр Архипенко, Олександра Екстер, Олексій Кручених, Марк Епштейн, Абрам Маневич, Мане-Кац, Анатоль Петрицький, Іван Кавалерідзе, Олександр Богомазов та низка інших видатних українських митців. У рамках проекту Цукрова демократія відбудеться серія лекцій, екскурсій та панельних дискусій, присвячених історії меценатства в Україні та його сьогоденню.

У центрі цукрової інсталяції Брендана Джеймісона та Марка Ревелза знаходитиметься модель київського Будинку вчителя, в якому в 1917-18 роках розташовувалася Центральна Рада УНР – перший український парламент. У цій будівлі, збудованій 1912 року за проектом архітектора Павла Альошина, у різний час знаходилися музеї, навчальні заклади та політичні установи: це місце, де культура та освіта творять демократію. 5 жовтня Будинок учителя відзначає 104-у річницю, а 29 вересня виповнюється 150 років від дня народження Михайла Грушевського, чия доля нерозривно пов’язана з цією будівлею; саме тому протягом вересня та жовтня за підтримки ІЗОЛЯЦІЇ відбудеться низка подій, присвячених Будинку вчителя та історичним постатям, які тут працювали.

Нарешті, ще одним центральним елементом інсталяції ірландських митців стануть архітектони Казимира Малевича. Ці утопічні супрематичні споруди багато в чому визначили вигляд архітектури у ХХ та ХХІ століттях і символізують креативний потенціал, що існує в Україні. Серед архітекторів, які надихалися ідеями Малевича, видатна архітекторка сучасності Заха Хадід. Лекція архітектора Влада Голдаковського буде присвячена впливам Малевича на сучасну архітектуру.

Програма заходів

23 вересня, 19:00 – воркшоп із цукрової архітектури для відвідувачів. Проводять митці Брендан Джеймісон та Марк Ревелз (IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8, 2 поверх). Вхід вільний.

24 вересня, 15:00 – artist talk Брендана Джеймісона та Марка Ревелза та презентація попередніх проектів (IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8, 2 поверх). Вхід вільний.

27 вересня, 19:00 – інтерактивна лекція Влада Голдаковського Від Малевича до прийдешнього співтовариства (IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8). Архітектор В. Голдаковський розповість про план розвитку глобальної культури на найближчі сто років, місце українського та радянського модернізму в ланцюжку змін особистості за останні 6000 років, сучасний український культурний код, і чому він є сьогодні найзатребуванішим смислом у світі, а також про те, як досягти успіху в суспільстві майбутнього, якщо ви належите до креативного кластеру. Вартість 100 грн. Необхідна реєстрація.

29 вересня, 10:00-11:00 – унікальна екскурсія на виставку архівних документів у межах конференції до ювілею Михайла Грушевського (Будинок учителя, вул. Володимирська, 57). Участь безкоштовна. Група 30 осіб. Вхід з паспортом або посвідченням особи. Необхідна реєстрація.

1 жовтня, 12:00 – екскурсія Романтичні побачення з Михайлом Грушевським (спільно з Історико-меморіальним музеєм Михайла Грушевського, вул. Паньківська, 9). Стежки Університетського ботанічного саду приховують не одну загадкову історію. Блукаючи алеями, гості дізнаються про перше кохання та перше розчарування Михайла Грушевського. Вартість 50 грн. Група 25 осіб. Необхідна реєстрація.

2 жовтня, 15:30 – екскурсія Євгенії Сладкової Відголоси солодкої епохи (зустріч на розі бульвару Тараса Шевченка та Володимирської біля входу в парк). Вартість 50 грн. Група 25 осіб. Необхідна реєстрація.

4 жовтня, 16:00 – урок-екскурсія для дітей Скарби дому Грушевських (спільно з Історико-меморіальним музеєм Михайла Грушевського, вул. Паньківська, 9). Інтерактивна подорож для всієї родини у повсякденне життя кінця ХІХ – початку ХХ століття. Стародавні книги, унікальні речі розкажуть власні історії та наблизять гостей Дому до минувщини. Вартість 10 грн (дитячий), 25 грн (дорослий). Група 20 осіб. Необхідна реєстрація.

5 жовтня, 17:00 – екскурсія до Педагогічного музею. Тривалість 1,5 години. (Будинок учителя, вул. Володимирська, 57). Безкоштовна. Група 20 осіб. Необхідна реєстрація.

7 жовтня, 18:30 – лекція Михайла Кальницького Споруда Будинку вчителя і традиції київського меценатства на честь 104-ої річниці споруди (Будинок учителя, вул. Володимирська, 57). Вхід вільний. Необхідна реєстрація.

8 жовтня, 18:30 – імпреза Кавові історії Грушевських (Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського, вулиця Паньківська, 9). Атмосферний салон на веранді затишної садиби у центрі Києва. Відвідувачів частуватимуть запашною кавою та розповідатимуть історії про мистецтво та філософію спілкування. Вартість 50 грн. Група 12 людей. Необхідна реєстрація.

9 жовтня, 12:00 – екскурсія Володимирський шлях Грушевського (спільно з Історико-меморіальним музеєм Михайла Грушевського). Скільки разів крокував цим шляхом Грушевський? Чи легкою була його хода? Чи стурбований то був біг? Усе в залежності від подій, які траплялися у житті іменитого історика. Вартість 50 грн. Група 25 осіб. Необхідна реєстрація.

12 жовтня, 15:00 – дискусія ДАО бізнесу: служіння культурі. Спікери: Ганна Рудик – заступниця директора Музею Ханенків; Михайло Кальницький – києвознавець, історик; Анна Гулевська-Черниш – директорка Українського форуму благодійників; Людмила Гарбуз – керівниця проектів з корпоративно- соціальної відповідальності компанії АСТАРТА (Музей Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17). Вхід вільний. Необхідна реєстрація.

15 жовтня, 14:00 – екскурсія до Музею історії київської благодійності (Будиночок Петра Першого, вул. Костянтинівська, 6/9). Участь безкоштовна. Група 15 осіб. Необхідна реєстрація.

20 жовтня, 19:00 – лекція Віталія Ковалинського Меценати Києва (IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8). Вхід вільний. Необхідна реєстрація.

21 жовтня, 18:30 – імпреза Кавові історії Грушевських (Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського, вул. Паньківська, 9). Вартість 50 грн. Група 12 осіб. Необхідна реєстрація.

23 жовтня – екскурсія до Музею Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17). Вартість – вхідний квиток до музею (50 грн.). Група 20 осіб. Необхідна реєстрація.

28 жовтня – підсумкова дискусія Цукрова демократія вчора, сьогодні і завтра (IZONE, вулиця Набережно-Лугова, 8). Вхід вільний. Необхідна реєстрація.

Окрім того, тричі на тиждень (щочетверга о 19:00 та щосуботи о 12:00 та 17:00) проходитимуть регулярні воркшопи з цукрової архітектури для відвідувачів. Можливе проведення в інший час для груп за попередньою реєстрацією.

Інформація щодо окремих подій оновлюватиметься на нашому сайті.

Контактні телефони:
+38 095 428 04 51
+38 063 773 94 76

Партнери публічної програми проекту Цукрова демократія

Департамент культури КМДА
Київський міський будинок учителя
Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського
Музей Ханенків
Український форум благодійників
Музей історії київської благодійності


Генеральний спонсор


Головний партнер


Спеціальний медіа-партнер

 

Інформаційні партнери

Izolyatsia Media Partners