Ukraine is under siege following a full-scale military invasion by Russia on 24 February 2022

З 9 по 16 липня 2016 року на місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві перебувала тимчасова інсталяція Синтії Ґутьєррес Населяючи тіні. Художню інтервенцію мексиканської мисткині було створено в рамках проекту Суспільна угода фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

На відкритті інсталяції була присутня мисткиня Синтія Ґутьєррес, кураторка проекту Суспільна угода Катерина Філюк та менеджер фонду ІЗОЛЯЦІЯ Олександр Виноградов. Офіційне відкриття відвідали журналісти, представники міської влади, митці та мешканці Києва. Проект Суспільна угода є спробою створення дискусійного простору між мистецькою спільнотою, суспільством та владою для обговорення статусу та функціювання пам’ятних об’єктів у міському середовищі на прикладі пам'ятника Леніну в Києві. Встановлення інсталяції Населяючи тіні довело можливість такого діалогу, адже стало можливим завдяки підтримці Департаменту культури Київської міської державної адміністрації та фінансовій допомозі небайдужих представників місцевого бізнесу – компаній PERI та Солнце в дом.

Інсталяція Населяючи тіні пропонувала кожному бажаючому піднятися сходами на постамент пам’ятника Леніну. Щоб розмірковувати про минуле, потрібно «оселитися» в його тінях, самим стати новими рухливими скульптурами і таким чином відкрити новий горизонт. Робота Синтії Ґутьєррес піднімає проблеми ідентичності, нав’язаної пам’яті та поразки політичних систем. Фонд ІЗОЛЯЦІЯ запустив флешмоб, закликаючи всіх відвідувачів інсталяції робити селфі на п’єдесталі Леніна з хештегом #iLenin. За час роботи інсталяції її відвідали понад 1500 людей.

Мистецька інтервенція Синтії Ґутьєррес перемогла на відкритому конкурсі, оголошеному фондом ІЗОЛЯЦІЯ у квітні 2016 року. Було отримано 21 заявку від художників та мистецьких колективів з усього світу: 8 з України, 2 з Мексики, по одному з Польщі, Болгарії, Чилі, Іспанії, Бельгії, Латвії, Таїланду, Киргизстану, Росії, Нідерландів та Швейцарії. Інсталяцію Населяючи тіні обрало міжнародне журі у складі:

Ганна Бондар – в.о. директора Департаменту містобудування та архітектури Києва (Україна)
Євгенія Кулеба – координаторка створення Скверу Небесної сотні, керівниця ГО «Місто-сад» (Україна)
Рік Роуботам – архітектор, урбаніст (Великобританія)
Оксана Баршинова – кураторка, завідувачка науково-дослідного відділу мистецтва ХХ-ХХІ століть Національного художнього музею України (Україна)
Катерина Філюк – кураторка проекту Суспільна угода (Україна-Нідерланди).

Проект Суспільна угода, що складається з виставки та публічної програми, триває до 24 серпня 2016 року.


Партнери

TRASLADO EFECTUADO CON APOYO DE LA SECRETARÍA
DE CULTURA DEL GOBIERNO DEL ESTADO DE JALISCO

 

Інформаційні партнери

Izolyatsia Media Partners