Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

Культура і конфлікт: ІЗОЛЯЦІЯ у вигнанні

15 грудня 2014 — 16 грудня 2014

15 грудня 2014 ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив (Донецьк, Україна) проводить одноденну інформаційну виставку в Palais de Tokyo (Париж, Франція), в якій фонд досліджує тему конфлікту на Сході України та роль культури в умовах війни.

9 червня 2014 року територія, на якій розташовувався фонд ІЗОЛЯЦІЯ, була захоплена найманцями самопроголошеної «Донецької Народної Республіки» для розміщення так званої «гуманітарної допомоги», що надходить з Росії.

Відтоді територія та приміщення фонду використовуються прихильниками «ДНР» як база для підготовки бойовиків, а також як в'язниця, місце страти і склад викрадених автомобілів. Адміністративні приміщення, галереї і простору ІЗОЛЯЦІЇ розграбовані: фонд позбувся багатьох художніх робіт, матеріалів і устаткування. Здійснивши евакуцію членів команди, фонд продовжує виконувати свою місію в Києві.

Жодна зі сторін, залучених у війну на Сході України, офіційно не визнала воєнний стан, незважаючи на триваючі страждання та смерті тисяч людей. Така неоднозначна позиція значно обмежує дипломатичні та політичні зусилля, які могли б бути спрямовані на вирішення конфлікту. У той же час спостерігається ескалація інформаційної війни, яка часто впливає на населення деструктивніше, ніж військові дії.

Інформаційна виставка в Palais de Tokyo розкриває історію фонду та його поточну діяльність, що відображає військову реальність в Україні. Поряд з інформацією про розвиток подій виставка представляє особисті історії тих, хто залучений в конфлікт —терористів, громадських активістів, заарештованих художників, і, головне, представників молодого покоління донеччан.

У просторі Palais de Tokyo ІЗОЛЯЦІЯ піднімає питання про роль культури та сучасного мистецтва в умовах війни. Чи може мистецтво бути інструментом вирішення конфліктів, не перетворюючись при цьому в знаряддя пропаганди? Чи можна за допомогою мистецтва досягти короткострокових миротворчих цілей або воно все ж має бути каталізатором довгострокових змін? Змін, спрямованих на активізацію локальних спільнот і надання можливостей для освіти та розвитку критичного мислення. Змін, результатом яких стане більш толерантна і багатовимірна позиція взаємодії зі світом, що дозволяє вивести протиборчі сторони із зони конфлікту.

Фотоархів

Loading
1/1

    Відеоархів

    Loading