Russian illegal prison on IZOLYATSIA premises has been operational for 10 years.

Листи до мера

23 жовтня 2015 — 13 листопада 2015

23 жовтня, о 19:00 в Маріуполі відкрилася виставка в рамках проекту Листи до мера, який ІЗОЛЯЦІЯ здійснює спільно з арт-комплексом Storefront for Art and Architecture (Нью-Йорк). Проект продовжує архітектурні дослідження на Сході України, розпочаті міжнародною програмою резиденцій Architecture Ukraine.

Метою проекту Листи до мера є створення суспільної платформи для дискусій. Для цього відібраній групі українських і зарубіжних архітекторів та дизайнерів було запропоновано написати листа мерові міста Маріуполь, підняти питання, що їх турбують, і озвучити побажання щодо можливих трансформацій міста. 

Отримані листи демонструються у вигляді інтерактивної інсталяції, що складається з листів архітекторів, а також спеціально створеного «Кабінету мера», плаката й шпалер. На виставці експонуються 18 листів. У проекті взяли участь лише п’ять архітекторів з Маріуполя, тому проект представляє експертів з усієї України, а також зарубіжних спеціалістів, що проводили у Маріуполі свої дослідження у рамках резиденції Architecture Ukraine. Серед тем, що найбільше турбують архітекторів, — корупція, забруднення довкілля, захист історичних пам’ятників, відхід від промислового профілю міста й пошук нових креативних індустрій, а також ідея про те, що скорочення розмірів міста може мати для нього позитивний ефект.

Місце проведення: Маріуполь обрали місцем проведення проекту, оскільки через своє стратегічне розташування місто опинилося в центрі нинішнього військового конфлікту і тепер переосмислює себе, свій імідж і культуру. Імпровізований «Кабінет мера» символічно розташувався поруч із будівлею міської ради, зруйнованої під час боїв із сепаратистами.

Кабінет мера: Кабінет мера відображає уявлення про солодке життя користолюбних політиків. У кабінеті стоїть крісло для косметичних процедур для мера, а також плюшеві пухнасті крісла й стіл для олігархів та промисловців — єдиних гостей, яким мер приділяє увагу. Фальшиве хутро вказує на рівень обману, махінацій та корупції, які панують у політичному житті Маріуполя, що яскраво продемонстрували останні вибори. Меблі створюють оточення, в якому мер очікує винагороди й потурання, замість того, щоб працювати в ім’я громадян і розвитку свого міста.  

Натомість, стіл архітектора є простим, невигадливим робочим місцем, ледве помітним у розкішних інтер’єрах кабінету мера. Він відображає нинішню ситуацію в Маріуполі, де архітектори фактично не впливають на прийняття рішень. У місті з півмільйонним населенням архітектори не мають змоги брати реальну участь у трансформаціях мегаполіса, і в такій ситуації складно говорити про зв’язну й продуману стратегію розвитку Маріуполя.  

Шпалери: Марина Самохіна, дизайнерка з Горлівки, яка живе у Києві, розробила дизайн шпалер у традиційному радянському стилі, який відображає нинішні моделі управління у Маріуполі й попереджає про небезпеку старої системи. На шпалерах можна побачити зображення металургійних та коксохімічних заводів, що забруднюють довкілля, а також морські мотиви, серед яких рятівне коло, що символізує ініціативи з порятунку міста, яке потопає через втрату бізнес-привабливості, ідентичності, надії та відтоку значної частини населення. 

Відкриття виставки відвідали понад 100 людей, серед яких митці, журналісти, активісти й представники місцевої влади. 

Оригінальна ідея ініціативи Листи до мера належить арт-комплексу Storefront for Art and Architecture, який провів першу виставку в рамках цього проекту в Нью-Йорку 2014 року. Серед інших міст, що взяли участь у проекті або незабаром до нього долучаться, Панама, Богота і Буенос-Айрес. Подальша мета проекту — надихнути інші міста України, в яких пройшли вибори, і залучити до конструктивної дискусії українських та зарубіжних архітекторів, що знаються на українському контексті.

Адреса виставки: м. Маріуполь, вулиця Італійська, 116а.

 

Фотоархів

Loading
1/1